Sarkaç deneyi (Düz cam için çarpma deneyi ve sınıflama), Nisan 2018 tarihinden başlayarak akredite olarak yapılacaktır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bu kapsamda onaylanmış kuruluş olarak atanmak üzere başvurulacaktır.


Lamine (emniyet) camları için yüksek sıcaklık ve yoğuşmasız nem deneyi, Nisan 2016’dan beri laboratuvarımızda yapılmaktadır. Bu deneyler akreditasyon kapsamı dışındadır.


Süreli olarak yapılması gereken yalıtım cam birimlerinin kısa süreli iklimlendirme nem geçirgenlik katsayıları deneyi için yeni bir iklimlendirme dolabı alındı ve bu deney öteki deneylerden bağımsız olarak yapılmaya başlandı. (Ekim 2015).


Teknik müdürümüz tam temperli camların parçalanma deneyi için Avrupa Birliği (AB) onaylanmış deney laboratuvarları arasında laboratuvarlar arası karşılaştırma (LAK) deneylerini düzenleyerek raporlamış ve LAK çalışma raporunu AB Onaylanmış Kuruluşlar SG-09 toplantısında sunmuştur. (30 Nisan 2015)


Yalıtım cam birimleri için ısıl geçirgenlik katsayı (U-Değeri) hesaplamaları, Eylül 2013 tarihinden beri laboratuvarımızda TÜRKAK akrediteli olarak yapılmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı laboratuvarımızı bu kapsamda onaylanmış kuruluş olarak atamıştır.


Tam temperli ve yarı temperli camlar için parçalanma ve mekanik dayanım deneyleri, Eylül 2013 tarihinden beri laboratuvarımızda TÜRKAK akrediteli olarak yapılmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı laboratuvarımızı bu kapsamda onaylanmış kuruluş olarak atamıştır.


Kapı, pencere ve panjurlar için ısıl geçirgenlik katsayı (U-Değeri) hesaplamaları, Nisan 2013 tarihinden beri laboratuvarımızda TÜRKAK akrediteli olarak yapılmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı laboratuvarımızı bu kapsamda onaylanmış kuruluş olarak atamıştır.


Teknik müdürümüz 2011-2012 döneminde AB Onaylanmış Kuruluşlar SG-09 sektör grup başkanlığını iki yıllık bir dönem için yürütmüştür.


Türkiye'nin en büyük yalıtım cam birimleri nem geçirgenlik katsayısı (uzun süreli iklimlendirme) deney laboratuvarı 29 Mayıs 2010 tarihinde işletmeye alınmıştır. Aynı anda 360 adet yalıtım cam birimini içeren iklimlendirme dolaplarıyla alanında Türkiye’nin en yüksek kapasiteli deney laboratuvarıdır. Her bir iklimlendirme dolabında 24 üreticinin yalıtım cam birimi deneye alınabilmektedir.